Jakie są najbardziej popularne formy kredytów?

Z brakiem pieniędzy boryka się na pewno wiele osób. Ale nie oznacza to spadku naszych potrzeb. Dlatego wielkim powodzeniem cieszą się udzielane przez bank kredyty, za które można sfinansować niemal wszystko: remont domu/mieszkania, kupno nowego samochodu, wakacyjny wyjazd. Jakie kredyty proponują banki swoim klientom?

Kredyt hipoteczny

Najczęściej decydujemy się na niego wtedy, kiedy brakuje nam środków na sfinansowanie zakupu mieszkania lub budowy/kupna domu. Jako zabezpieczenie kredytu ustanawiana jest hipoteka na nieruchomości. Do chwili, kiedy nie spłacimy ostatniej raty kredytu, formalnym właścicielem nieruchomości jest bank, który udzielił kredytu. Kredyt hipoteczny zaliczany jest do kredytów długoterminowych. Wprawdzie istnieje możliwość jego wcześniejszego spłacenia, ale dla klientów nie zawsze jest to korzystne. Decydując się na kredyt hipoteczny nie należy zapominać, że jest duże zobowiązanie finansowe, któremu trzeba będzie podołać przez wiele lat.

Jeśli szykujesz się do zaciągnięcia tak poważnego zobowiązania, sprawdź symulację kredytu hipotecznego.

Kredyt gotówkowy

To w chwili obecnej jeden z cieszących się największą popularnością rodzajów kredytów udzielanych przez banki. Klienci wybierają tak chętnie właśnie kredyt gotówkowy, ponieważ pieniądze z kredytu można wydać na dowolny cel. Można je wydać na remont domu, czy mieszkania, na zakup nowych sprzętów AGD, czy przeznaczyć je na kupno samochodu. Przy kredycie gotówkowym banki nie wymagają dodatkowych zabezpieczeń. Może dlatego kredyt ten należy do jednych a bardziej drogich kredytów. Banki udzielają tych kredytów w bardzo różnej wysokości. Maksymalna kwota, którą można otrzymać od banku to 200 000 zł.

Kredyt samochodowy

To produkt nie tylko dla osób, które zamierzają kupić nowy bądź używany samochód. Za środki z tego kredytu można nabyć także inne pojazdy, może to być na przykład motocykl. Kredyty samochodowe udzielane są jako kredyty z zabezpieczeniem, stąd są one tańsze od kredytu gotówkowego. Zobacz, jak wybrać kredyt na samochód.

Kredyt refinansowy

To kredyt, który zaciągają osoby, które posiadają już kredyt w innym banku, a środki uzyskane z kredytu refinansowego przeznaczają na spłatę zadłużenia w innym banku.