Kalkulator kredytu hipotecznego – pomoc w wyborze najlepszej oferty

Szukając kredytu hipotecznego, chcemy znaleźć jak najlepszą ofertę. Dzięki niej będzie można zakupić wymarzoną nieruchomość. Jednak wybór kredytu nie jest łatwym zadaniem. Bogata oferta bankowa i liczne reklamy dają nam wiele możliwości. Tylko, który produkt finansowy jest najlepszy i najtańszy. Sprawdź to za pomocą kalkulatora kredytu hipotecznego, który pomoże Ci w obliczeniu kosztów kredytu.

Oblicz dokładny koszt kredytu hipotecznego

Kalkulator kredytu hipotecznego to bardzo proste narzędzie internetowe, z którego możemy skorzystać za darmo – wystarczy tylko swobodny dostęp do internetu. Dlatego już teraz wejdź do sieci i oblicz dokładną ratę przyszłego kredytu.  Dzięki temu dowiesz się czy rzeczywiście będzie Cię na niego stać. To bardzo istotne, ponieważ rozbity na raty całkowity koszt kredytu hipotecznego to zobowiązanie, które będzie miało latami znaczny wpływ na nasze finanse.

Zobacz dokładnie co wchodzi w koszt kredytu hipotecznego i jakie są elementy umowy.

Koszt kredytu hipotecznego – co na niego wpływa

Owszem, zapoznanie się z ofertą banku to nie wszystko. Musimy również porównać ze sobą różne oferty z innych instytucji bankowych, biorąc oczywiście pod uwagę:

  • dokładny okres kredytowania,
  • sumę jaką chcemy pożyczyć
  • wysokość miesięcznej raty kredytu.

Okazuje się również, że na całkowity koszt naszego kredytu hipotecznego nie wpływa jedynie jego oprocentowanie ale również jego rodzaj. Zobacz jakie oprocentowanie kredytu wybrać stałe czy zmienne. Niestety, większość z nas myśli, że tak i to jest właśnie podstawowy błąd w trakcie wyboru odpowiedniej dla nas oferty. Otóż okazuje się, że pod uwagę powinniśmy brać jeszcze inne kryteria, które w całości składają się na całkowity koszt kredytu hipotecznego. Są to na przykład:

  • opłata przygotowawcza,
  • prowizja,
  • ubezpieczenie kredytu,
  • wkład własny.

Dokładne informacje na temat wysokości rat i terminów spłaty kredytu znajdziemy w harmonogramie kredytowym.

Jak działa kalkulator kredytu hipotecznego

Obsługa kalkulatora kredytu hipotecznego jest dość prosta. Wystarczy w konkretnych rubryczkach wpisać wymagane od nas dane. Dotyczą one samego kredytu oraz jego kosztów. Dzięki temu otrzymamy dokładną informację jak wysoką ratę miesięczna będziemy musieli zapłacić. Korzystając zaś z kalkulatora zdolności kredytowej będziemy mogli obliczyć czy obecnych zarobkach i wydatkach będziesz wstanie opłacić daną ratę. Zmniejszy to znacznie ryzyko odrzucenia wniosku kredytowego przez bank.