Kredyt hipoteczny jak go otrzymać

Kredyt hipoteczny to zobowiązanie na wiele długich lat. Z drugiej strony dla wielu osób to jedyna realna szansa na posiadanie własnego, wymarzonego M. Jak zwiększyć szanse na kredyt hipoteczny? Kilka prostych sposobów dla każdego z nas.

Jak przygotować się do zaciągnięcia kredytu hipotecznego

Po pierwsze warto spłacić nasze wcześniejsze zobowiązania. Na przykład, kredyt, który wzięliśmy na remont mieszkania czy zakup samochodu. Im mniej zobowiązań tym większa nasza zdolność kredytowa.

Bardzo ważny jest też nasz wkład własny. Im jest on wyższy tym oprocentowanie kredytu jest mniejsze. Dodatkowo przy wysokim wkładzie własnym potrzebna jest mniejsza zdolność kredytowa.

Jeżeli planujmy małżeństwo w najbliższym czasie, to wato je zawrzeć przed złożeniem wniosku o kredyt. Jako małżeństwo mamy automatycznie większą zdolność kredytową. Mamy podwójne zarobki, a spadają koszty utrzymania. Można również się również starać o wsparcie finansowe w programie Mieszkanie dla Młodych.

Poważną przeszkodą może być zła historia kredytowa naszego małżonka. Nie oznacza to oczywiście, że od razu musimy rozważać rozwód. Wystarczy podpisać intercyzę. Dzięki temu zła historia kredytowa naszego partnera nie będzie brana pod uwagę. Rozdzielność majątkową możemy uzyskać nawet jeśli już zawarliśmy związek małżeński…

Zobacz, co warto wiedzieć na temat historii kredytowej.

Kredyt hipoteczny najlepiej w złotówkach

Jeszcze kilka lat temu modne były kredyty hipoteczne we frankach szwajcarskich. Aby otrzymać taki kredyt wcale nie trzeba było mieć wysokiej zdolności kredytowej. Obecnie klienci banków są świadomi, że kursy walut mogą się bardzo wahać. Kredyt w złotówkach jest zdecydowanie pewniejszą opcją. Nie jesteśmy narażeni na zawirowania na światowych rynkach finansowych. Spłacamy nasze zobowiązanie w tej walucie, w której zarabiamy.

Podsumowując istnieje sporo sposobów na poprawienie naszej zdolności kredytowej. Warto wykorzystać przynajmniej kilka z nich. Dzięki temu nasza szansa na własne mieszkanie znacznie wzrośnie.

Zanim zdecydujesz się na kredyt sprawdź również co powinna zawierać umowa kredytowa.